Buradasınız

Kurumsal

Başkanın Mesajı

Değerli internet kullanıcılarımız ve Ankara Vergi Dairesi Başkanlığının kıymetli personeli;

Anadolu topraklarının eski yerleşim yeri, Milli mücadele yıllarının önemli kararlarının alınmış olduğu merkez ve cumhuriyet tarihimizin başkenti olan Ankara’da sizlerle birlikte çalışacak olmanın onuru ve gururunu yaşıyorum.  

Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı olarak, kamu harcamalarının finansmanında önemli bir yeri olan vergi gelirlerinin toplanmasında Anayasa ve Kanunların çizdiği çerçeve içerisinde ve tarafsızlık ilkesi doğrultusunda mükelleflerimizin gönüllü uyumunu sağlayarak, açık, herkes için anlaşılır, kolay ulaşılabilir bir şekilde hizmet vermeye devam ediyoruz. 

Mükellef odaklı hizmet anlayışıyla Ankara İlinde 9 Grup Müdürlüğü, 2 ihtisas Vergi Dairesi, 31 Vergi Dairesi 6 Takdir Komisyonu ve 9 Mal Müdürlüğü’nde bulunan gelir servisleri ile hizmet veren Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı olarak, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın vizyon ve misyonuna uygun bir şekilde, gelişen teknolojinin yarattığı fırsatlar, uzman personel kadromuz ve çeşitli iletişim araçlarımız ile mükelleflerimizin soru ve sorunlarına cevap vermekteyiz. 

Siz değerli mükelleflerimizin hizmetine sunduğumuz www.avdb.gov.tr adresindeki Başkanlığımız internet sitesi, konuyla görevli olan personelimizin gayretli çalışmaları ve sizlerin de katkıları ile sürekli güncellenmekte, sizlere daha hızlı ve kesintisiz bir hizmet sunabilmek adına yenilenmektedir. Vergilendirmeye ilişkin birçok soruya ait örnek özelgelere, kurumumuza dair bilgilere ve bunların yanında vergi mevzuatında yapılan değişikliklere yönelik güncellemelere,internet sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşılabilmektedir. 

Köklü bir geleneğe sahip bu kurumda hizmet verecek olmanın heyecanı, mutluluğu ve gururu ile çalışmalarımıza devam edeceğimizi belirtir, sevgi ve saygıyla selamlarımı sunarım

Yüksel DUMAN / Ankara Vergi Dairesi Başkanı

Türkçe